25 listopadu, 2022

Předělání portálu TvůjAjťák.cz

TvůjAjťak je portál, kde můžete zdarma nabídnout své IT služby pro širší veřejnost, a lidé mohou kontaktovat Ajťáka napřímo, nebo vystavit poptávku zdarma.

Původně byl portál postavený na šabloně, která měla řadu omezení, a velmi často se zde vyskytovala nějaká chyba. Poté, ještě za InstaGold.cz jsme se snažili web více zoptimalizovat, a vytvořit uživatelsky příjemný portál. To se z části povedlo, ale design stále pokulhával, takže jsem si vzal na starost kompletní rekonstrukci včetně identity.

Důležitá část byla výběr barvy - původně to byla kombinace modré, oranžové, červené, černé, zkrátka až moc barevné. Po rekonstrukci jsme vycházeli z barev původního loga - takže odstíny fialové, ale chyběla tam stále ta emoce, která má přijít.

Původní šablonové řešení a pod ním původní přestavba včetně loga

Rozhodl jsem se, že hlavní barva bude růžová až purpurová, v kombinaci s bílou/černou, ať je to co nejjednodušší a jednotné.

Proč tato barva? Je to barva, která vyvolá emoce, je důstojná, klidná, sebevědomá. Růžová navíc snižuje hněv, což se může při potíží s IT technikou občas hodit 😀 Navíc to krásně navazuje na původní logo.

Hlavně je to cool barva, která je stále spíše neobvyklá. Většina webů, které jsou z oboru technologii, vsázejí spíše na modrou, zelenou, červenou, zato růžovou využívají spíše kreativní agentury nebo designéři. Když narazíte na web, kde je dominantní růžová, tak je zkrátka líbivý, a máte chuť tam zůstat, a to chci také. Jde o to, aby se portál používal příjemně, jednoduše, ale byl také hezký.

Držel jsem se uspořádání, které zde bylo původně, ale je to co nejvíce přizpůsobené na jednoduchost a intuitivnost používání.

IČO: 04505174 (Neplátce DPH)
Copyright © Ludvík Stemmer

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram