17 listopadu, 2022

Proč WordPress? Plusy a mínusy.

V tomto článku bych chtěl říct něco málo o tom, proč využívám pro tvorbu WordPress, a jaké jsou plusy a mínusy tohoto redakčního systému.

Co je to WordPress asi uplně říkat nemusím, ale ve zkratce pro ty co nemají zkušenosti - jedná se o tzv. opensource redakční systém, to znamená že je zdarma pro veškeré použití, a to i komerční. Jedná se o nejrozšířenější redakční systém, běží na něm více než polovina všech webů, na kterých nějaký redakční systém je.

Jaké jsou výhody WordPressu?

  1. Je zdarma
  2. Nejrozšířenější redakční systém
  3. Spousta rozšíření, pluginů, šablon...
  4. Naleznete opravdu hodně specialistů na tento systém
  5. Na WordPressu můžete vytvořit téměř cokoliv - od blogu přes magazín až po e-shop

Jaké jsou nevýhody WordPressu?

  1. Tím, že se jedná o takto rozšířený a opensource redakční systém, tak bývá velmi často terčem útoků hackerů.
  2. Je třeba se o web aktivně starat a spravovat ho (kvůli bezpečnosti, rychlosti, četnosti aktualizací), což může být běžného uživatele obtížné (ideální je v tomto případě najmout zkušeného webmastera)
  3. Uživatelsky složitější, než některé redakční systémy, které jsou dělané pouze na tvorbu a změnu obsahu.

Proč využívám WP já na tvorbu webu?

Hlavně proto, že mám s WordPressem léta zkušeností a umím v něm pracovat.

Líbí se mi možnost rozšíření a "ohebnosti" webu. Můžete mít pěkné stránky na předem definované šabloně, kterých najdete tisíce zdarma, nebo za celkem slušné ceny, to stejné platí s pluginy, ale pokud chcete mít web originální a vyladěný, tak lze udělat téměř cokoliv na míru, takže není třeba se omezovat na šablonové řešení.

A v neposlední řadě kvůli zastupitelnosti. Pokud máte web na WordPress a potřebujete stránky předělat, najít nového webmastera, vytvořit šablonu, nebo plugin na míru, tak naleznete spoustu specialistů, a nemusíte hledat nové řešení.

Pokud máte zájem o konzultaci, nebo tvorbu/správu webu na WordPress, tak mě můžete kontaktovat zde.

IČO: 04505174 (Neplátce DPH)
Copyright © Ludvík Stemmer

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram